A város nagyrendevényei
Szent Miklós Napok
A Szent Miklós Napok programjait a helyi értékek megmutatása és a sajátosságok értékelése köré építették, de a rendezvényre a Mikulás is ellátogatott. A városi rendezvény ideje alatt tartják a dísztanácsülést, a Seregszemlét, az ünnepi búcsús szentmisét, ugyanakkor a Kárpát-medencei Disznótoros Fesztivált és koncerteket, könyvbemutatókat, kiállításokat rendeznek.
Gyergyói Nyári Kulturális Fesztivál
Az első alkalommal 2013-ban megrendezett, és azóta hagyományossá vált Gyergyói Nyári Kulturális Fesztivál abból az ötletből született, hogy a városnak a télen megtartott Szent Miklós Napok rendezvénsorozata mellett legyen egy nyári kulturális programja is. Éppúgy szól zenéről és szórakozásról, mint művészetről, színházi előadásokról, vagy éppen versekről, irodalomról. A fesztivál egyik ága kifejezetten a zenéről szól, pontosabban a meghívott zenekarok által akusztikus stílusban, és élőben játszott zenéről. Ennek a neve az Unplugged Fest.
Gyilkostói Népművészeti Sokadalom
A közel húszéves Gyilkostói Népművészeti Sokadalom iránt – amely rendezvény céljai között a gyergyói és a környékbeli népi együttesek és kézművesek, illetve az üdülőtelep népszerűsítése szerepel – egyre fokozódó érdeklődés mutatkozik. A Szent Kristóf-kápolna búcsúja köré épülő rendezvény az utóbbi években a járművek megáldásával egészül ki.
Szent Anna Napi búcsú
Szent Annának ünnepén kerül sor a város egyik legnépszerűbb kirándulóhelyének, kápolnáinak búcsújára. Szent Anna Jézus nagymamája. Hogy őt mekkora tisztelet övezte Gyergyószentmiklóson, jelzi, hogy a Csobot-hegyen egymás mellett emeltek kápolnát a római katolikusok és az örmény keresztény egyház hívei is. 2018 óta ezen a napon a kápolnáknál köszöntik a nagymamákat és általában a nagyszülőket.
Örmény Művészeti fesztivál
Erdély a népek közös otthona. A Gyergyói Művészeti Fesztivál a z Együttélés Erdélyben Nemzetiségi Fesztivál része. A fesztivállal a többnemzetiségi Erdély gondolata mentén szeretnénk népszerűsíteni a velünk élő kultúrákat, bemutatva az örmények letelepedésének idején itt élő nemzetiségeket, és hozzájárul az örmény identitás korszerű megéléséhez.
Szervezők: Gyergyószentmiklós Megyei Jogú Város, Erdélyi Magyarörmények Szövetsége, Országgyűlés, Örmény Kulturális Központ (Budapest).